WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Гарантії та компенсації - Реферат

Гарантії та компенсації - Реферат


Реферат на тему:
Гарантії та компенсації
План
1. Гарантійні виплати.
2. Гарантійні доплати.
3. Компенсаційні виплати.
Крім заробітної плати, працівники в передбачених законом випадках отримують грошові суми у вигляді:
1) гарантійних виплат;
2) доплати;
3) компенсаційних виплат.
1) Гарантійні виплати носять специфічний характер. Вони не являються винагородою за працю з тієї причини, що не вимірюються у відповідності з кількістю і якістю фактично застосованої працівником праці в той період, за який вони виплачуються. Їх цільове призначення - попередити можливі втрати в заробітку в зв'язку з тим, що працівник відволікався від виконання трудових обов'язків. Гарантійні виплати працівники отримують в тих випадках, коли звільняються від виконання трудових обов'язків в зв'язку з:
а) виконанням державних та громадських обов'язків, в т. ч. з виконанням обов'язків військової служби (ст. 119 КЗпП - середній заробіток; ст. 13 Закону України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" від 25.03.92 р. - за громадянами які проходять підготовку до військової служби з відривом від виробництва зберігається заробітна плата.
б) перебування у черговій відпустці (ст. 74 КЗпП - середній заробіток);
в) обов'язковим медичним обстеженням (ст. 123 КЗпП - середній заробіток);
г) виконанням донорських функцій (ст. 124 КЗпП - середній заробіток в дні обстеження, здавання крові і день відпочинку після здавання);
д) надання перерв, що враховуються в робочий час (гл. "Час відпочинку" в КЗпП).
е) в зв'язку з виконанням роботи по впровадженню винаходу чи раціоналізаторської пропозиції (ст. 126 КЗпП - середній заробіток);
ж) простоєм не з вини працівника (ст. 113 КЗпП - не нижче двох третин тарифної ставки) встановленого працівникові розряду (окладу); а в деяких випадках - середній з.);
з) підвищенням кваліфікації працівником з відривом від виробництва (ст. 207 КЗпП, 123 КЗпП);
е) в зв'язку з перебуванням у відрядженні (с. з.п.).
В окремих випадках гарантійні виплати провадяться при припиненні трудового договору: вихідна допомога, оплата вимушеного прогулу, оплата затримки розрахунку при звільненні, збереження заробітної плати на протязі відповідного періоду при вивільненні працівників.
ж) в зв'язку з працевлаштуванням вивільнених працівників (2 міс. і 3 міс.).
2. Гаратнійні доплати працівники отримують в процесі своєї трудової діяльності. Як і гарантійні виплати, доплати спрямовані на збереження основної заробітної плати. Вони сумуються з заробітною платою, що нараховується за фактично відпрацьований час або за виготовлену продукцію. Проводяться гарантійні доплати в тому випадку, коли працівник з тієї чи іншої причини, передбаченої законодавством, не може виконати свої трудові функції в повному обсязі. Так, гарантійні доплати виплачуються:
а) неповнолітнім та іншим працівникам, що мають скорочений робочий час;
б) при деяких видах переведень на іншу нижчеоплачувану роботу за станом здоров'я, в зв'язку з трудокаліцтвом (ст. 114 КЗпП - зберігається середній заробіток протягом двох тижнів, а в деяких випадках - доплата до попереднього середнього заробітку протягом двох місяців ст. 178 - переведення вагітних жінок на легшу роботу - із збереженням середнього заробітку);
в) при невиконанні працівниками норм виробітку, виготовленні продукції, що виявилась браком та простої, які мали місце не з вини працівника (ст. ст. 110-113 КЗпП);
Крім гарантійний виплат та доплат законодавством передбачені компенсаційні виплати.
3) Компенсаційні витрати проводяться в передбачених законодавством випадках для відшкодування витрат працівників, які він мав в зв'язку з виконанням трудових обов'язків або в зв'язку з необхідністю переїзду на роботу в іншу місцевість.
До компенсаційних виплат відносяться виплати:
а) при відрядженнях (ст. 121 КЗпП).
Відрядження - це поїздка працівника по розпорядженню керівника підприємства для виконання службового доручення поза місцем постійної роботи. На весь період відрядження за працівником зберігається місце роботи і середній заробіток. Крім того, працівникам, які направляються у відрядження виплачуються:
- добові за час перебування у відрядженні, в т.ч. за час перебування у дорозі в розмірах, що встановлюються законодавством (30% мін. зар. плати);
- вартість проїзду до місця призначення і назад за документами;
- витрати по найму житлового приміщення при поданні виправдних документів у розмірі фактичних витрат з урахуванням додаткових послуг, що надаються у готелях. У разі відсутності документів - у розмірах, визначених керівником підприємства, але не більше встановленого законодавством розміру.
Крім цього працівникові оплачується вартість послуг по бронюванню житлового приміщення, по попередній продажі білетів.
В даний час питання, що пов'язані з відрядженнями вирішуються на підставі постанови КМУ від 28.04.92 р. №212, від 18.02.93 р. №124, та від 26.06.93 р. №484.
б) в зв'язку з переїздом на роботу в іншу місцевість (ст. 120 КЗпП).
Працівникам при переведенні їх на іншу роботу, коли це пов'язано з переїздом в іншу місцевість, виплачуються:
- вартість проїзду працівника і членів його сім'ї:
- витрати по перевезенню майна;
- добові за час перебування у дорозі;
- одноразова допомога на самого працівника і на кожного члена сім'ї, який переїжджає;
- заробітна плата за дні збору в дорогу і влаштування на новому місці проживання, але не більше шести днів, а також за час перебування в дорозі.
в) в зв'язку з направленням на роботу в порядку розподілу після закінчення навчального закладу, в порядку організованого набору. (Ці питання регламентуються окремими нормативними актами).
г) в зв'язку з використанням своїх інструментів для потреб підприємства (за зношування) (ст. 125 КЗпП);
д) в зв'язку з використанням власного автотранспорту для потреб підприємства;
Гарантії та компенсації можуть бути і не пов'язані з виплатами та доплатами, тобто грошовою формою. Це може бути:
- надання попередньої роботи, а при її відсутності іншої рівноцінної роботи (у випадку закінчення повноважень за виборною посадою - ст. 118 КЗпП);
- надання додаткового дня відпочинку (для донорів - ст. 124);
- збереження місця роботи;
Г. виплати Г. доплати К. виплати
1. Це не винагорода за працю. Виплачуються замість заробітної плати у випадках, коли працівник був відсутній на роботі 1. Виплачуються разом з заробітною платою, коли працівник з якоїсь-то причини не може виконати роботу в повному обсязі. 1. Не пов'язані з зарплатою. Виплачуються за витрати, що працівник мав в зв'язку з виконанням тр. обов'язків.
2. Можуть проводиться і після припинення трудового договору. 2. Лише під час дії ТД. 2. Під час дії ТД.
3. Виплачуються лише працівнику. 3. Виплачуються лише працівнику. 3. Інколи і на членів сім'ї.
4. Мета - попередити можливі витрати. 4.Компенсувати витрати до з.п. 4. Компенсуються вже наявні витрати.
5. Виплачуються при наявності підтв. документів - інколи. - 5. Виплачуються за наявністю підтверджую-чих документів.
6. За період, коли не вик. трудові обов'язки. 6. Виконують. 6. Виконують або не виконують.

 
 

Цікаве

Загрузка...